Blog > Komentarze do wpisu
Rodzaje cer 3 - Cera tłusta
Cera Tłusta

Cera tłusta ma kolor szarożółty, zazwyczaj jest dość gruba, a jej powierzchnia błyszcząca. Widoczne są na niej rozszerzone pory z zaskórnikami. Jest słabo ukrwiona, rano często blada, rzadko zdarzają się rozszerzone naczyńka. Dobrze reaguje na czynniki atmosferyczne: na zimno,wiatr i słońce, oraz na wodę i mydło.

Dużo silniejsze znaczenie mają czynniki wewnętrzne, takie jak stres, zaburzenia hormonalne, napięcia nerwowe i zaburzenia układu trawiennego. Stosunkowo późno rozpoczyna się okres jej starzenia. Zaletą cery tłustej jest także to, że w wieku starszym, czy podeszłym, nie ulega wysuszeniu.
Wadą natomiast są dosyć częste powikłania trądzikowe i skłonność do tworzenia zmian zastoinowych oraz nieestetyczny wygląd. Cera tłusta nie występuje w dzieciństwie. Jej objawy pojawiają się dopiero po okresie pokwitania, ok. 12 roku życia, co jest związane ze wzmożoną stymulacją hormonalną gruczołów płciowych i gruczołów łojowych. Odcisk na lusterku jest tłustawo-wilgotny, "zmarszczka" szybko się wygładza, znak na czole szybko znika.

sobota, 03 listopada 2007, wiolkaparzych

Polecane wpisy

  • Masaż Pleców

    w budowie

  • Masaż

    masaż to......... Ruchy masażu: Głaskanie Zazwyczaj każdy masaż zaczyna się i kończy na tym ruchu. Można go wykonywać powierzczniowo lub głęboko. To ostatnie

  • Pielęgnacja skóry twarzy

    Dokładne oczyszczenie skóry twarzy jest konieczne chociażby ze względu na to, że niemal wszystkie panie robią makijaż, którego nie da się usunąć za pomocą mydła